picture picture picture picture

Tulekustutustekk MUHU Muster 120x180

Tootekood: S0160
Kaubamärk: Balti Tuleohtus
Ühik: tk
Tarneaeg: 1-3 Tööpäeva
Hind: 29,90 € 49,90 €
tk
 Lisa korvi

Eksklusiivne käsitööna valminud MUHU mustriga tulekustutustekk. See tuletekk on imeline segu kõrgkvaliteetsetest materjalidest, kunstist ja Eesti armastatud triibumustri disainist. 

Tuleteki ühte poolt kaunistab Muhu triibumuster, tuleteki teisel poolel on juhised tuleteki kasutamiseks Eesti ja Inglise keeles. Tulekustutustekiga on kaasas seinale paigaldamiseks mõeldud tuleteki hoidja. Tuleteki hoidja on varustatud tugeva kahepoolse teibiga mis muudab paigaldamise kiireks ja lihtsaks, samuti on kaasas kruvi ja tüübel tuleteki hoidja fikseerimiseks seinale.

Muster pärineb Muhu kihelkonnast ja on rahvuslike triibumustrite seas üks eestlaste armastatumaid. Muhu saar on olnud sajandeid väikeseks mereriigiks kahe väina vahel. Metsikute taimevaipade ja paadilautrite varjus kõneleb mererannik sellest, mis on toimunud siin elulainetel ja kuidas soovib elada üks muhulane oma elu. Siinsed traditsioonid räägivad jõust, mida arvestasid juba tuhat aastat tagasi hõbevalgele teele sattunud kaupmehed ja sõdalased. Muhu saarest on möödunud nii kaubalastid, postipakid, sõjasalgad kui ka tuhanded õnneotsijad ja töölised.

Tuletekk on oluline turvaelement igas kodus ja seda soovitab ka päästeamet. Tuletekiga saad kustutada väiksed leegid enne, kui need põhjustavad suure tulekahju. Soovitame riputada tuletekk nähtavale kohale seina peale, näiteks kööki, kus see oleks vajadusel mugavalt lähedal, et saaksid seda kiirelt haarata. 

Tulekustutusteki kasutamine: tõmba kustutustekk kaitsekotist välja vastavatest aasadest kinni haarates. Raputa tekk lahti.Haara teki servadest nii, et see kaitseks ka käsi ja su enda nägu, lähene põlevale kohale hoides tekki enda ees ja sirgetel kätel. Hoidu leekide eest. Paigalda tekk rahulikult põlemiskoha peale ja jäta ta sinna kuniks oled veendunud, et tuli on kustunud, ära tõsta seda kohe ega kohenda, sest tulekoldesse hapniku pääsemisega lahvatab tuli uuesti põlema.Tuletekiga saab kustutada rasvapõlengut pannil, süttinud kodumasinaid (elektriseadme kustutamisel peab selle eelnevalt vooluvõrgust välja lülitama) või inimest, kellel on süttinud riided.

Rasvapõlengu kustutamisel ei tohi mingil juhul kasutada vett! Kasuta tulekustutustekki.

Disain tuletekk on mõeldud koduseks kasutamiseks.

Tuletekk vastab standardile EN1869

Müügil vaid suitsuandur.ee -s ja Balti Tuleohutus OÜ kaupluses