KKK

Korduma kippuvad küsimused:

 

K: Kas kohapeale saab ka ostma tulla?

V: Saab ikka, asume Tallinnas tulika tn 19, A korpus III korrus. Hetkel tasumine vaid sularahas.

 

K: Kas vingugaasiandur on kohustuslik?

V: Vingugaasiandur on kohustuslik, kodudes kus kasutatakse gaasiboilereid muudel juhtudel on vingugaasiandur rangelt soovitatav kui Teil kodus on mõni küttekolle (kamin, ahi) Majandus- ja taristuminister allkirjastas 2016. aasta augustis määruse, mis muudab kohustuslikuks vingugaasianduri paigaldamise ruumidesse, kus on välise ventilatsioonita gaasiseade(Kuni 1. jaanuar 2018 on ülemineku aeg, pärast seda on päästeametil õigus hakata määruse rikkujaid trahvima. Määruse eesmärk on ennetada gaasi kasutamisest tulenevaid õnnetusi. Anduri paigaldamine on vabatahtlik siis, kui vingugaasi teke ja eluruumi sattumine on tehniliste abinõudega on välditud. Näiteks kui gaasiseadme põlemisõhk võetakse otse välisõhust ning põlemisgaasid juhitakse samuti otse selleks ettenähtud korstna kaudu välisõhku. Ainult väljatõmbest ei piisa, pahatihti teeb see olukorra veelgi hullemaks, kuna värsket õhku ei tule peale. Vingugaasiandur on oluline ohutusseade näiteks vanemates korterelamutes Põhja-Tallinnas, Ida-Virumaal jne, kus kasutatakse  gaasiboilereid.) 

 

K: Kas suitsuandur on tulekindel?

V: Ei suitsuandurid ei ole tulekindlad.

 

K: Suitsuandur piiksub, mis viga?

V: Suitsuanduri patarei on arvatavasti tühjaks saanud (vahetage patarei). Pärast patarei vahetamist võivad osad andurid edasi piiksuda c 30 min, 30 min möödumisel läheb andur oma tavalisele režiimile üle.

 

K: Milleks mulle suitsuandur?

V: Alates  1. juuli 2009 on suitsuandur kohustuslik. Suitsuandur võib päästa Teie elu

 

K: Kas paigaldate ka ise andureid?

V: Ei meie ei paigalda. Juhul kui jääte suitsuanduri paigaldamisega hätta paluge oma lähedasi, sõpru, tuttavaid.

 

K: Miks köögis ei või suitsuandur olla?

V: Köögis võib suitsuandur olla kuid toiduaurud võivad tekitada valehäireid ning sellepärast ei soovitata kööki suitsuandurit paigaldada. Soovitame sellisel juhul vaigistusnupuga andurit.

 

K: Kas tarneaeg on tõesti 1-3 tööpäeva?

V: Jah tarneaeg on 1-3 Tööpäeva, kõik müügis olevad tooted on meie laos olemas.

 

K: Mitu suitsuandurit peaks kodus olema?

V: Igal elukorrusel peaks olema vähemalt üks töökorras suitsuandur. Suitsuandur tuleks paigalda võimalikult magamistoa lähedal.  Iga töökorras suitsuandur muudab Teie kodu turvalisemaks.

 

K: Ostsin Teilt vingugaasianduri kas suitsuandurit on mul ka veel vaja?

V: Vinguandur ei asenda suitsuandurit ega vastupidi. Erinevalt suitsuandurist tuleb vingugaasiandur kinnitada ruumi seinale umbes 0,5-1,5 meetri kõrgusele põrandast.

 

K: Kas suitsuandurit ostes on patarei  kaasas?

V: Kõigil meil müüdavatel anduritel on patareid kaasas.

 

K: Kas suitsuanduri tundlikust saab muuta?

V: Suitsuandurite tundlikust muuta ei saa, kui andur läheb tihti häiresse siis a) tuleks muuta anduri asukohta b) andur vajab vahetamist.

 

K: Kui pikk on suitsuanduri eluiga?

V: Andurite eluiga on varieeruv 3-10a, kasutusjuhendis on kirjas tootja poolt lubatud eluiga.

 

K: Mis vahe on odaval ja kallil anduril?

V: Kallimate andurite eluiga on pikem ning üldjuhul on neil erinevad lisad: vaigistusnupp, tolmukindlus jne.

 

K: Kui ma kuulen, et naabril suitsuandur piibitab mis siis teha?

V: Tuleks helistada häirekeskusesse numbril  112 ning toimida vastavalt sealt saadud juhistele.

 

 

K: Kui turavline on suitsuandur.ee- st osta?

V: Balti Tuleohutus OÜ e-pood suitsuandur.ee on turvaline ostukoht, meilt on ostu sooritanud üle mitme tuhande äri- ja erakliendi. Samuti teeme koostööd erinevate omavalitsuste ja päästeametiga. Meile antud tagasisidet on samuti võimalik vaadata osta.ee keskkonnas. Meie eesmärk on pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust ning olla eeskujuks teistele e-poodidele. Kliendi rahulolu on meile prioriteet number üks.

 

Täiendame korduma kippuvaid küsimusi jooksvalt.

Juhul kui Teie küsimusele siin vastust ei olnud siis esitage see meile maili teel info@suitsuandur.ee või helistades klienditeeninduse telefoni numbrile +372 688 3164 (E-R 10:00-17:00)