Jalo Helsinki Tuletekid

14.08.2016
Jalo Helsinki Tuletekid

KUI KODUS LÄHEB KUUMAKS, on TOM OF FINLAND jA JALO HELSINKI ALATI VALMIS!

 

Soome tuleohutusettevõte Jalo Helsinki ja Tom of Finlandi Sihtasutus moodustasid ühtse tiimi, et luua koos uus leekivpunane tuleohutuse tootesari! Neli Tom of Finlandi ikoonilist joonistust ilmuvad Jalo Helsinki tuletekkidele, küttes sellega kuumaks sisedisaini toodete turu.

Tuletekid kustutavad ära väiksemad tulekahjud ja senikaua, kui pole leeke, saavad kasutajad nautida Tommi kunsti oma koduseinal.

“Idee poolest on tuletekk ju praktiline asi, kuid meie soovime, et see oleks lisaks oma esmasele funktsioonile ka ilus ja tähenduslik“, ütleb Olli Nuutila, Jalo Helsinki tegevjuht. Ta lisab: „Selle ühisprojektiga soovime levitada Tom of Finlandi sõnumit armastusest, austusest, sallivusest ja vabadusest“.

Jalo Helsinki tiim tegi Los Angeleses koostööd Tom of Finlandi Sihtasutusega, et valida tuleteki pakendeid kaunistama inspireerivad ja ikoonilised pildid. „Juht“, „Lendur“, „Kangelane“ ja „Koer“ on Soome kunstniku loomingu tüüpilisteks näideteks, kujutades mehi võimukate, eriliste ja kartmatutena – need on omadused, mis läksid vastuollu üldiste vaadetega 1950-ndate lõpus, kui ilmusid Tom of Finlandi esimesed joonistused.

“See tuletekkide kollektsioon on imeline segu kunstist ja disainist, kõigele lisaks ülendab see ka suurepäraselt Tommi töid. Meil on suur au teha koostööd Jalo Helsinkiga, see aitab muuta Tommi joonistused ja sõnumi nähtavamaks ja kergesti kättesaadavaks“, ütleb S.R Sharp, Tom of Finlandi Sihtasutuse kuraator.  

“Kui alustasime oma koostööd Soome disainerite ja kunstnikega, kellest osad olid juba  ikooni staatuses, osad alles kuulsaks saamas, teadsime kohe, et tahame oma nimekirja kindlasti Tom of Finlandi.  Ta esindab vabadust ja uhkust ning peab oluliseks austavat suhtumist teistesse. Tema tööd edastavad sedasama universaalset sõnumit, mida ka meie oma ettevõttega soovime edastada“, ütleb Nuutila.

Jalo Helsinki tuletekid vastavad Euroopa Liidu tuleohutusstandardile EN 1869:1997