Meediakajastus suitsuandur.ee-st

14.05.2015

 

Tuhandeid kodusid turvab vananenud suitsuandur

Ligi kuus aastat kodudes kohustuslik olnud suitsuandur kipub ekspertide andmeil ajapikku vananema. Eestis võib olla tuhandeid, kui mitte kümneid tuhandeid majapidamisi, kus andur ei pruugi õnnetusest teada anda.

 

Maakonnas tehtud kodukülastused on päästjatele, inspektoritele ja ennetajatele näidanud, et suitsuandurite õige paigaldus, korrapärane proovimine ja hooldus tuleb paljudele endiselt üllatusena.

Järvamaa päästepiirkonna juhataja Janar Kärner pakkus, et mida aasta edasi, seda suuremaks mureks võib muutuda suitsuandurite vananemine, mis puudutab tuhandeid kodusid. «Ma arvan, et suitsuandurite tööiga võib olla ka pikem, kui tootja on ette näinud, kuid selle peale päris kindel olla ei saa,» lausus ta. «Inimene, kes oma andurit proovida ei tavatse, ei pruugigi saada teada, et tema suitsuandur ei tööta.»

Lääne päästekeskuse insener-tehnilise büroo juhtivinspektor Marko Raap ega teised menetlejad ei mäleta juhtumeid, kus hästi hooldatud, korraliku patareiga ja äraproovitud suitsuandur tööle ei hakka. «Anduri töös hoidmiseks ei ole vaja midagi muud, kui vahetada patareid. Patarei vahetussagedus oleneb suuresti tootjast, kuid üldiselt on nende eluiga aasta,» selgitas ta.

Raap märkis, et suitsuandur on nagu iga teine elektronseade. «Nagu raadio või mobiiltelefon, võib ka anduril tekkida rike vastavalt sellele, kes või mis on masina kokku pannud, mis keskkonnas või tingimustes see paikneb,» täpsustas ta.

Artiklit kogupikkuses saate lugeda siit