Suitsuanduri puudumise eest sai trahvi 70 majapidamist

18.02.2016

Päästeamet tuvastas eelmisel nädal kontrollreidide käigus tuleohutusnõuete täitmisel pea pooltes kodudes puudusi, kõige enam suitsuanduriga seoses. Reidi käigus jõuti üle Eesti 715 kodusse, millest said trahvi üle 70 majapidamise. Ettekirjutusi tehti rohkem kui 200 kodule.Trahvisumma jäi 12–600 euro vahele.

Kontrollitud kodudest kolmandikul puudus töökorras või õigesti paigaldatud suitsuandur ning viiendikul tuvastati puudusi küttesüsteemides.

"Päästeameti eesmärk ei ole trahvi teha, vaid jõuda olukorrani, kus kõikides kodudes on tehtud vähemalt esmanegi, et hoida tuleohtu ära ja jõuda mõistmiseni, et igaüks ise vastutab enda ning oma lähedaste elude eest. Selleks ei ole sageli vaja teha palju. Kahjuks näitab meie kurb statistika tänavuse aasta näitel, et enamusel hukkunutest puudus elupinnal töökorras suitsuandur."

Tammsalu sõnul on paljud omale nüüd kontrollide ja trahvide hirmus koju suitsuanduri paigaldanud, aga ta leiab, et see ei peaks toimuma trahvihirmu pärast.

"Enda ja oma lähedaste ohutusele võiks mõelda siiski hoolivusest ja teha seda vabatahtlikult," lisas ta.

Tammsalu hinnangul oli inspektorite kontrollitud eluruumide vaatepilt väga erinev.

"Kurvem lugu oli inimestega, kes vajavad lähedaste või sotsiaaltöötajate poolt kõrvalist abi. Tundub, et just nende jaoks on tuleohutus luksuskaup. Üllatav oli näha, et ka omavalitsustele kuuluvates korterites puudusid suitsuandurid," rääkis ta.

Tammsalu lisas, et kuigi paljudel oli töökorras suitsuandur olemas, ei saa olla rahul olukorraga, kus osades majapidamistes ei peeta seda elupäästjat oluliseks.

Tema sõnul on jätkuv murekoht ka küttekolded, sest väga paljud tulekahjud saavad alguse just hooldamata küttesüsteemidest.

Eelmise aasta jaanuariga võrreldes on tänavu sama ajaga eluhoonete tulekahjude arv pea kaks korda suurem. Tänavu on tules hukkunud 12 inimest.

Päästeameti veebruaris tehtud tuleohutuskontrollid olid üks osa terve aasta kavast eluruumide tuleohutusalase olukorra parandamiseks.

 

Allikas: ERR viide lingile siin