picture picture picture picture

Tulekustutustekk KIHNU Muster 120x180

Tootekood: S0163
Kaubamärk: Balti Tuleohtus
Ühik: tk
Tarneaeg: 1-3 Tööpäeva
Hind: 39,90 € 49,90 €
tk
 Lisa korvi

Eksklusiivne käsitööna valminud Kihnu mustriga tulekustutustekk. See tuletekk on imeline segu kõrgkvaliteetsetest materjalidest, kunstist ja Eesti armastatud triibumustri disainist. 

Tuleteki ühte poolt kaunistab Kihnu triibumuster, tuleteki teisel poolel on juhised tuleteki kasutamiseks Eesti ja Inglise keeles. Tulekustutustekiga on kaasas seinale paigaldamiseks mõeldud tuleteki hoidja. Tuleteki hoidja on varustatud tugeva kahepoolse teibiga mis muudab paigaldamise kiireks ja lihtsaks, samuti on kaasas kruvi ja tüübel tuleteki hoidja fikseerimiseks seinale.

Kihnu seeliku mustrit iseloomustab ilus punane värv. Punane värv pole seelikusse kootud juhuslikult. Esivanemate tarkused paljastavad värvi väge, punasel värvil on raviv või haigust tõrjuv mõju. Kunagine hülgeküttide ja kalurite saar Kihnu säilitab visalt oma identiteeti. UNESCO on kandnud Kihnu kultuuriruumi maailma vaimse pärandi nimekirja. Kihnu, iidne meresõitjate ja kalurite saar on Eestis suuruselt seitsmes. Kihnu saarel valitseb kogukondlik elulaad, vanad kultuuritavad ning kihnu keel ja laul. Kohalike jaoks on tants ja pillimäng elu lahutamatu osa. Aastasadade jooksul on Kihnu mehed veetnud suure osa ajast merel ning naistest on saanud saare käsitööd, tantse, mänge ja muusikat hõlmava kultuuripärandi hoidjad ja edasikandjad.

Tuletekk on oluline turvaelement igas kodus ja seda soovitab ka päästeamet. Tuletekiga saad kustutada väiksed leegid enne, kui need põhjustavad suure tulekahju. Soovitame riputada tuletekk nähtavale kohale seina peale, näiteks kööki, kus see oleks vajadusel mugavalt lähedal, et saaksid seda kiirelt haarata. 

Tulekustutusteki kasutamine: Tõmba kustutustekk kaitsekotist välja vastavatest aasadest kinni haarates. Raputa tekk lahti.Haara teki servadest nii, et see kaitseks ka käsi ja su enda nägu, lähene põlevale kohale hoides tekki enda ees ja sirgetel kätel. Hoidu leekide eest. Paigalda tekk rahulikult põlemiskoha peale ja jäta ta sinna kuniks oled veendunud, et tuli on kustunud, ära tõsta seda kohe ega kohenda, sest tulekoldesse hapniku pääsemisega lahvatab tuli uuesti põlema.Tuletekiga saab kustutada rasvapõlengut pannil, süttinud kodumasinaid (elektriseadme kustutamisel peab selle eelnevalt vooluvõrgust välja lülitama) või inimest, kellel on süttinud riided.

Rasvapõlengu kustutamisel ei tohi mingil juhul kasutada vett! Kasuta tulekustutustekki.

Disain tuletekk on mõeldud koduseks kasutamiseks.

Tuletekk vastab standardile EN1869

Müügil vaid suitsuandur.ee -s ja Balti Tuleohutus OÜ kaupluses